FAQ

Co to jest Bitelon?

BITELON jest platformą, na której można handlować walutami narodowymi lub cyfrowymi w czasie rzeczywistym z innymi użytkownikami giełdy. Twoje zlecenia kupna bądź sprzedaży trafiają na elektroniczną tablice zleceń. Twoje zlecenie na określoną przez Ciebie wartość oczekuje na giełdzie do momentu, gdy trafi się zainteresowany użytkownik.  Jeśli zamówienie pokrywa się z ofertą, dokonuje się natychmiastowa wymiana.  Wymienione waluty możesz wypłacić na swoje konta bankowe oraz portfele krypto walutowe(szyfrowane).

Jak wygląda Rejestracja?

Rejestrując się na stronie Bitelon, to Ty decydujesz, jakie informacje chcesz udostępnić na naszym portalu. Nie pobieramy od swoich klientów żadnych informacji, które nie są potrzebne do zrealizowania bezpiecznej transakcji. Najpierw wybierz typ konta, jaki Cię interesuje, poziom weryfikacji jaki Ci odpowiada i uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Zarejestruj się teraz

Czy muszę się weryfikować?

W świetle prawa, transakcje o wartości powyżej 15 000 euro wymagają dodatkowej autoryzacji oraz utworzenia profilu zweryfikowanego (zaufanego) zgodnie z zasadami opisanymi w Regulaminie. Wskazany wymóg dotyczy również kilku transakcji, jeżeli okoliczności wskazują, iż są one ze sobą powiązane.

Jak dokonać weryfikacji?

Weryfikacja konta Bitelon możliwa jest dopiero po wstępnej rejestracji. Aby dokonać weryfikacji należy przejść w ustawieniach do zakładki Profil i klikając w przycisk „upuść tutaj pliki aby  przesłać” wybrać plik ze skanem dokumenu albo poprostu upuścić go na wyżej wymienionym polu. Poniżej przedstawiamy co  powinen zawierać przesłany skan :

  • obie strony dokumentu potwierdzającego tożsamość takiego jak : dowód osobisty / prawo jazdy / paszport
  • dokument potwierdzający adres zamieszkania : rachunek lub dokument urzędowy.

Jak wpłacać środki na giełdę?

Aby składać zlecenia wymiany walut tradycyjnych jak i cyfrowych, należy wpłacić do swojego portfela wartość, którą chcesz obracać na giełdzie. W zakładce Portfel, obok waluty, która chce się wpłacić, należy kliknąć Wpłać, a następnie w przypadku walut tradycyjnych wybrać tryb płatności pomiędzy standardowym a szybkim przelewem. Zasilanie portfela bitcoinowego na portalu Bitelon, zrealizowane może być poprzez Skan kodu QR bądź skopiowanie adresu BTC do schowka i przeniesienie do rubryki wypłat w innym portfelu. Metody te mogą być stosowane na wielu urządzeniach mobilnych jak i stacjonarnych. Bitelon pozwala przesyłać środki z dowolnego portfela, w dowolnej ilości i z dowolnego miejsca na ziemi.

Wpłać środki.

Jak wymienić walutę na giełdzie Bitelon?

W zakładce Handel umieszczamy zlecenia wymiany. Giełda Bitelon oferuje dwa typy zleceń :

-Limit (wybieramy ilość waluty oraz kurs po jakim chcemy ją kupić/sprzedać)

-Market (wybieramy tylko ilość waluty którą chcemy kupić/sprzedać, a kurs obliczany jest na podstawie ofert aktualnie znajdujących się na giełdzie)

Proces ten jest bardzo łatwy i prosty, można go określić w kilku krokach:

  • Wybieramy interesującą nas pare walutową
  • Wybieramy interesujący nas typ zlecenia
  • Określamy ilość waluty jaką chcemy kupić/sprzedać
  • Wybieramy kurs (w przypadku typu zlecenia Limit)
  • Składamy zlecenie wymiany poprzez kliknięcie przycisku Kupno/Sprzedaż

Kliknięcie w przycisk Kup za wszystko/Sprzedaj wszystko nie spowoduje natychmiastowej realizacji transakcij, a jedynie uzupełnienie pola „Ilość”

Jak można wypłacić środki?

W zakładce Portfel składamy zlecenie wypłaty środków z portfela na giełdzie na własne konto, klikając ikonę wypłać  obok pożądanej waluty. W przypadku walut tradycyjnych Bitelon daje możliwość wyboru pomiędzy standardowym, a szybkim przelewem. Wykonuje wypłaty do  banków na całym świecie (do polskich banków według sesji elixir w wyznaczonych godzinach, zaś użytkownicy posiadający rachunek na koncie w Mbanku otrzymują przelew  natychmiastowy).

Wypłać środki

Jak długo trwa wymiana?

Dzięki systemom, które wykorzystuje BITELON, wymiana walut następuje w czasie rzeczywistym. Transakcja realizowana jest w chwili pojawienia się na giełdzie pasujących do siebie zleceń Kupna i Sprzedaży.

Ile to kosztuje?

Rejestracja jest usługą darmową. Giełda pobiera oplaty za niektóre wpłaty  oraz wypłaty. Prowizja od transakcji na giełdzie jest progresywna (szczegółowa tabela opłat znajduje się w zakładce Opłaty i prowizje).   Bitelon nie pobiera żadnych innych opłat związanych z użytkowaniem serwisu.

Czy korzystanie z giełdy Bitelon jest bezpieczne?

Bitelon posiada najwyższy możliwy poziom zabezpieczenia przesyłanych danych, potwierdzony Certyfikatem SSL True BusinessID EV. Proces wymian cyfrowalut jest publicznie rejestrowany i weryfikowany przez Blockchain – najbezpieczniejszą sieć transakcyjną na świecie. Pomaga ona zabezpieczyć system przed oszustwami i nadużyciami. Nie ma technicznej możliwości powielania czy fałszowania cyfrowalut. Dzięki hybrydowej oraz wielo-kluczowej architekturze portfela BitGo, twoje cyfrowe środki są w pełni bezpieczne a jednocześnie zawsze dostępne.Zarówno przy tworzeniu koncepcji jak i całej platformy, brali udział specjaliści zarówno z branży IT jak i finansowych. Portal stworzony został przez wykwalifikowaną grupę informatyków według najnowszych zasad programowania. Nad praktycznym stosowaniem uregulowań dotyczących ochrony danych osobowych sprawuje nadzór Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Bitelon umożliwia włączenie podwójnego uwierzytelnienia (2FA), poprzez generator tokenów bądź kodów SMS na urządzeniu mobilnym.