Hard Fork: SegWit2x i Bitcoin Gold – Nowe podziały BTC coraz bliżej

W ostatnim czasie coraz więcej słychać o dwóch zbliżających się podziałach w łańcuchu BTC, tzw. Hard Fork. Pierwszy z nich to Bitcoin Gold a drugi, SegWit2x.

Optujący za tą zmianą podkreślają, że pozwoli to na skrócenie czasu oczekiwania na przetworzenie transakcji. Kolejny hard fork teoretycznie powiększy dwukrotnie limit transferów przypadający na każde 10 min. Powinno to przełożyć się nie tylko na skrócenie czasu, a także na spadek średniej prowizji płaconej przez użytkowników, gdyż obecnie rosną one z uwagi na zbyt małą przepustowość. Przeciwnicy sugerują, że takie rozwiązanie zwiększy koszty przetwarzania bloków, co zahamuje ewentualne spadki prowizji. W opozycji stoi także zespół Bitcoin Core. Zaznaczają, że nie powinno się wdrażać podobnych rozwiązań bez wyraźnego poparcia użytkowników sieci oraz samego dewelopera. Jednym z czynników budzących najwięcej kontrowersji jest fakt, że pomysł popierają głównie biznes i duże firmy wydobywające BTC. Dodatkowo, w dalszym ciągu nie ma pewności odnośnie implementacji systemu proof-of-work, który wiąże się z zabezpieczeniem przed wielokrotnym wydawaniem (replay protection).

Bitcoin moneta

Przy ponad 95% wsparciu możliwe byłoby uniknięcie podziału i zwyczajne „ulepszenie” sieci. Obecnie już wiadomo, że takiego supportu nie ma, a rozłam łańcucha na dwa osobne jest konieczny. Podnoszonym tematem jest obawa
o utratę swoich BTC przez użytkowników. Zalecenia dotyczące tej kwestii można sprowadzić do prostego konsensusu. Najlepszym sposobem jest trzymanie swoich BTC w portfelu zamiast na giełdzach podczas hard forka,
ale także nie przeprowadzanie transakcji na 24 godziny przed i po rozłamie.
Po splicie, każdemu użytkownikowi będzie przysługiwała odpowiednia ilość nowej waluty, zgodna z posiadaną przez niego ilością BTC.

Klienci Bitelon nie mają żadnych powodów do zmartwień. O ile także zalecamy im nie przeprowadzanie transakcji na zewnątrz giełdy w krótkim okresie
od hard forka, o tyle środki pozostawione na rachunkach giełdy będą w 100% bezpieczne. Każdy użytkownik otrzyma również przysługującą mu ilość nowej waluty.

Zamieszanie spowodowane nadchodzącymi zmianami powiększa inny podział łańcucha związany z powstaniem Bitcoin Gold. Pomysłodawcą jest firma LightningASIC z Hong Kongu, którą kieruje Jack Liao (CEO). Hard fork planowany jest na 25 października.

Kolejny hard fork, określany jako SegWit2x, ma na celu zwiększenie wielkości bloku z 1 do 2 MB. Wydarzenie ma mieć miejsce wraz z wydobyciem bloku nr 494 784, który zostanie wykopany w listopadzie. Podstawowym argumentem twórców pomysłu za jego wprowadzeniem jest postępująca centralizacja wydobycia BTC, której większość mocy obliczeniowej jest w posiadaniu relatywnie wąskiej grupy firm i osób. Może to w przyszłości prowadzić do niekorzystnego rozkładu sił w zakresie negocjacji nad usprawnieniami łańcucha BTC, tak jak to miało miejsce w przypadku SegWita.

Pomysłodawcy chcieliby zmniejszenia roli dużych kopalni na rzecz małych górników. Zmiany miałyby zwiększyć opłacalność wydobycia dzięki kartom graficznym, gdyż Bitcoin Gold nie będzie mógł być kopany sprzętem dedykowanym do BTC. Kolejną zmianą jest kwestia dostosowywania się trudności wydobycia. W przypadku BTC trudność zmienia się co dwa tygodnie, gdzie Bitcoin Gold ma ją dostosowywać co każdy wydobyty blok.

Niemniej jednak, wokół projektu pojawiło się wiele kontrowersji i wątpliwości w jego rzetelność. Do najważniejszej należy brak implementacji systemu proof-of-work, podobnie jak przy SegWit2x, jednakże w tym przypadku jego dodanie jest znacznie mniej prawdopodobne. Ten system to między innymi jeden z fundamentalnych warunków do uruchomienia coina na większości giełd i portfeli. Zwątpienie powiększają informacje o pre-mine deweloperów,
w którym wydobyto 16 000 bloków przekładających się na 200 000 tokenów.

Wiele środowisk branżowych zdążyło już ostrzec swoich użytkowników przed zagrożeniem scamu w związku z projektem Bitcoin Gold. Zespół Bitelon rekomenduje korzystanie z klasycznego Bitcoina, który został dokładnie opisany na: www.bitelon.pl/bitcoin . Chcemy przestrzec swoich klientów przed nieuzasadnionym zbytnim angażowaniem się w projekty pozostawiające wątpliwości wobec swojej rzetelności i bezpieczeństwa środków. Pragniemy także zaznaczyć, że każdy klient utrzymujący swoje BTC w trakcie hard forka na rachunkach giełdy otrzyma możliwość wypłaty przysługujących mu BTG.

Dokładne informacje dotyczące daty wprowadzenia poszczególnych zmian:

www.btcgpu.org

www.coinsalad.com/2x/countdown

 

/RG.

Program Partnerski

program partnerski

Platforma Bitelon pozwala swoim użytkownikom na wymianę wszystkich najpopularniejszych walut na rynku. Abyś mógł zyskać więcej czasu i pieniędzy, stworzyliśmy Program Partnerski, dzięki któremu będziesz zarabiał nie wychodząc z domu. Raz polecony klient daję Ci DOŻYWOTNI dochód pasywny, który nie wymaga inwestowania Twoich środków ani żadnych działań.

waluty

Bitcoin w Europie Zachodniej

 

Rozwój Bitcoin w Europie zachodniej

Waluta internetowa bitcoin rozwija się coraz prężniej w Europie Zachodniej.
W krajach niemieckojęzycznych – w Niemczech, Austrii oraz w Szwajcarii toczy się wiele procesów świadczących o trwałości rozwoju technologii blockchain, gwarantującej bezpieczeństwo giełd bitcoin. Kurs btc jest uzależniony od klimatu politycznego i podejścia największych instytucji finansowych i przedsiębiorstw. Austriacka Poczta umożliwia już w swoich placówkach wymianę bitcoinów, a austriaccy obywatele, nawet gdyby byli konserwatywni w podejściu do wymiany walut online mogą zdać się na wsparcie tej renomowanej instytucji.  Usługa wymiany waluty cyfrowej będzie dostępna na każdej z 1800 placówek, rozsianych po całym kraju. W dobitny sposób świadczy to o skali makrotrendu w postaci giełd. W Szwajcarii również instutucje bankowe zaczynają uwzględniać walutę internetową bitcoin, uznając ją za środek płatniczy, równoprawny z tradycyjnymi walutami.kryptowaluta

Przedsiębiorstwa usługowe w Niemczech oferują możliwość płacenia za swoje produkty  walutą bitcoin. Co więcej widoczny jest wzmożony ruch małych, dużych przedsiębiorstw oraz startupów w promowanie wiedzy na temat kryptowalut i technologii blockchain. W połowie czerwca zostało zarejestrowane zrzeszenie skupiające firmy poruszające się wokół blockchain. Powyższe zdarzenie świadczy o nieuchronności rozwoju giełd bitcoin, które na stałe mogą zajać miejsce w portfelach inwestorów działających na giełdach wymiany walut online.

Platforma Bitelon jest znakomitym przewodnikiem dla podmiotów, którzy są żywo zainteresowani notowaniami bitcoin. Jej powstanie jest doskonałą odpowiedzią dla użytkowników internetu, zadających sobie pytanie jak zdobyć bitcoin. Trendy  pojawiające się coraz silniej na Zachodzie nie mogą umknąć rodzimym inwestorom. Każdy użytkownik giełdy  Bitelon będzie uczestnikiem procesów kształtujących rynek, a inwestowanie własnych środków w walutę cyfrową stanowi interesującą opcję dla wszystkich zainteresowanych powiększaniem i zabezpieczaniem swojego majątku. Cały rynek waluty internetowej bitcoin i technologii blockchain znajduje się na ścieżce wieloletniego i trwałego rozwoju, będącego ciekawą alternatywą dla innych opcji inwestycyjnych na giełdach wymiany walut.

Praca dla copywritera

! Poszukiwany copywriter !

-Jesteś lub chcesz być na bieżąco z branżą FinTech?
-Interesujesz się technologią Blockchain i kryptowalutami?
-Pisanie to twoja pasja, a Social Media to drugie imię?
-Chcesz prowadzić Social Media i tworzyć posty na stronie?
*To jest oferta właśnie dla CIEBIE*
Oferujemy:
– swobodę działania i możliwość rozwoju z najlepszymi w branży
– miłą atmosferę
– elastyczne godziny pracy (głównie praca zdalna)
– pracę w młodym zespole
Zainteresowanych prosimy o wiadomość prywatną lub poprzez formularz na: www.bitelon.dev/kontakt/

 

Witamy

Czas na Bitelon

 

Zespół Bitelon z wielką przyjemnością przedstawia Wam nową platformę do wymiany walut tradycyjnych i cyfrowych w konfiguracji WSZYSTKO NA WSZYSTKO. Mamy nadzieję, że będziemy spełniać Państwa oczekiwania i dokonamy wszelkich starań, aby dopasować nasz portal do potrzeb naszych klientów.

W strategii rozwoju naszej firmy stawiamy na prosumenckość i mamy nadzieję, że duża część naszych klientów będzie brała czynny udział w rozwijaniu platformy. Aby ułatwić Państwu kontakt z naszymi specjalistami, udostępniliśmy:

  • Live Chat, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Oprócz tekstu, można przesyłać zrzuty ekranu oraz jakiekolwiek pliki, które usprawnią komunikacje,
  • Formularz kontaktowy, znajduję się w zakładce kontakt , gdzie można przekazywać wszystkie zastrzeżenia oraz uwagi również poza godzinami pracy,
  • W razie problemów z jednym z powyższych sposobów, można po prostu wysłać e-mail na info@bitelon.com,
  • O dodaniu każdej nowej funkcji i aktualizacji portalu będzie można dowiedzieć się z zakładki aktualności. Aby nie przeoczyć żadnej informacji zachęcamy do zapisania się do naszej listy mailingowej newsletter, klikając w przycisk potwierdzający w e-mailu, który przychodzi zaraz po aktywacji konta,
  • Giełda Walut Online dostępna jest pod tym adresem