Kryptowaluta Bitcoin. Koszt i kupno waluty cyfrowej

Interesują Cię możliwości inwestycyjne w waluty cyfrowe? Zastanawiasz się czym są kryptowaluty i gdzie bezpiecznie można kupić bitcoiny?

Jeżeli chcesz rozwiązać te i wiele innych wątpliwości, zapraszamy na platformę Bitelon.

Bezpieczeństwo kluczowym aspektem systemu

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo systemu oparta jest na technologii Blockchain. Za jej prawidłowe funkcjonowanie odpowiada rozproszony system zarządzany przez samych użytkowników, tak zwanych górników, którzy poprzez przekazywanie mocy obliczeniowej otrzymują nagrodę w postaci cząstek kryptowaluty. Dzięki tej decentralizacji, Sieć Blockchain ogranicza możliwość manipulowania wartością czy transakcjami Bitcoin. Wszystkie transakcje są:
  1. WERYFIKOWANE - nie ma możliwości podrobienia lub powielenia waluty
  2. ZAPISYWANE - w nieedytowalnym zdecentralizowanym rejestrze
  3. OGÓLNODOSTĘPNE - każdy ma dostęp do rejestru Blockchain
Bezpieczeństwa sieci Blockchain strzeże rozproszona sieć wyspecjalizowanych urządzeń(potocznie zwanych koparkami) rozmieszczonych w różnych miejscach na świecie, o łącznej mocy obliczeniowej ponad 1000 razy większej niż łączna moc największych superkomputerów TOP500
W systemie Bitcoin nie ma centralnego emitenta bitcoinów, władz czy administratorów, dzięki czemu czynnik ludzki jest ograniczony do minimum. Podaż bitcoinów regulowana jest przez algorytm komputerowy w sieci równorzędnej (P2P), gdzie po odłączeniu choćby większej części serwerów, reszta nadal normalnie funkcjonuje. Technologie Blockchain wraz z Bitcoinem działają nieprzerwanie od 2009 roku przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez ani jednej awarii. Żaden inny system na świecie nie jest w stanie pochwalić się taką niezawodnością
Trudno sobie wyobrazić kataklizm, który doprowadziłby do upadku i całkowitego zamłamania się ceny bitcoina, jest on mniej prawdopodobny niż np. wybuch konfliktu zbrojnego, który mógłby wprowadzić chaos w świecie finansowym, tym bardziej że sieć Blockchain doczekała się swojej własnej satelity, która będzie podtrzymywać sieć nawet po wyłączeniu standardowego internetu

Czym jest Bitcoin?

 

Tak jak WWW (World Wide Web) zrewolucjonizował przesyłanie danych, tak Bitcoin zmienił przesyłanie wartości. Mechanizm działania został zaprojektowany w taki sposób, by wykluczyć udział jednej wiodącej instytucji odpowiedzialnej za podaż kryptowaluty Bitcoin.

Twórcy określili permanentne cechy Bitcoina:

  1. Jest otwartym kodem źródłowym i każdy może zobaczyć jak działa od środka
  2. Wszystkie transakcje bitcoinów zapisywane są w blokach, których generowanie trwa średnio 10min
  3. Nagroda za wydobycie(podaż) maleje dwukrotnie co 4 lata, obecnie jest na poziomie 12,58BTC za 1 blok(50BTC-25BTC-12,5BTC-6.25BTC…)
  4. Limit wydobycia to 21 mln BTC i nie można go „dodrukować”. Podaż stale się kurczy, a popyt rośnie, dzięki czemu Bitcoin jest walutą deflacyjną.
  5. Podzielność do 8 miejsc po przecinku. Przy osiągnięciu bardzo dużych wartości w życiu codziennym używane są 1mBTC, 1sathoshi=0.000000001BTC.

Gdzie kupić i jak kupić Bitcoiny?

Najlepszym miejscem do kupowania i sprzedawania bitcoinów jest giełda. Kurs zależny jest od jej użytkowników, a prowizję są nieporównywalne do innych metod. Nasi stali klienci otrzymują coraz niższe prowizje w zależności od dokonanych obrotów.
Na giełdzie Bitelon jesteś w stanie kupić i sprzedać bitcoina w mniej niż 5 min, wszystko jest uproszczone do minimum przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.
Nasza giełda bitcoin jest doskonałym źródłem pozyskiwania cennych informacji, które usprawniają poruszanie się użytkowników, zastanawiających się jak kupić swojego pierwszego bitcoina. Uświadomienie sobie mechanizmów działania oraz czynników wpływających na koszt bitcoina sprawi, że Twoje dotychczasowe obawy czy zastrzeżenia powinny zostać rozwiane.
Cena bitcoin jest wypadkową wielu czynników, jednak praktycznie niemożliwe jest zniszczenie systemu, rozłożonego na całym świecie tak, aby wartość spadła do 0. Z jednej strony giełdy Bitcoin oraz całe środowisko Blockchain wciąż jest młodym ekosystemem, jednakże warto podkreślić systematyczne dojrzewanie technologii, co widoczne jest na wykresach kursu bitcoina. Można powiedzieć, że znajdujemy się na bardzo ciekawym etapie, jeżeli chodzi o zainteresowanie się walutą bitcoin przez inwestorów. Korzystanie z giełdy umożliwiającej handel bitcoinami można postrzegać jako kolejny sposób na dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego.

Program Partnerski

Platforma Bitelon pozwala swoim użytkownikom na wymianę wszystkich najpopularniejszych walut online. Abyś mógł zyskać więcej czasu i pieniędzy, stworzyliśmy Program Partnerski, dzięki któremu będziesz zarabiał nie wychodząc z domu. Raz polecony klient daje Ci DOŻYWOTNI dochód pasywny, który nie wymaga inwestowania Twoich środków ani żadnych dziąłań.

Jeżeli chcesz najpierw sprawdzić naszą platformę bez używania własnych środków specjalnie dla Ciebie udostępniamy wersje demonstracyjną BITELON PLAY.

Po rejestracji w twoim portfelu widnieje po 10 000 wirtualnych jednostek każdej z walut i 10 jednostek kryptowalut, którymi możesz handlować bez obaw zmian ceny czy kursu względem innych walut na rzeczywistym rynku. Przy okazji możesz sprawdzić pozostałe zakładki, ustawienia, funkcje, oczywiście poza wpłatami i wypłatami. Wszystko po to, aby pomóc Ci lepiej poznać nowy sposób na zarabianie prawdziwych pieniędzy w pełnej wersji Bitelon.

bitcoin demo